ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                Ημερ/νία:  26-10-2015

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ  ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

Π.Ε. & Δ.Ε. ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ                                                   ΠΡΟΣ: ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ                                                                                                                                  ΓΟΝΕΙΣ                           ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕ Δ΄ ΑΘΗΝΑΣ                                                              ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΤΑΧ. Δ/ΝΣΗ: ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑΣ 8 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ   : 210-9922619

ΕMAIL:mail@1gym-argyr.att.sch.gr

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Σας ενημερώνουμε για το πρόγραμμα που θα ακολουθήσει το Γυμνάσιό μας τις ημέρες του εορτασμού της  28ης Οκτωβρίου.

27-10-2015        08.45΄               Ώρα προσέλευσης μαθητών.

09.00΄- 10.00΄   Γιορτή 28ης Οκτωβρίου    1940.

10.00΄-  10.45΄  Αριστεία – Βραβεία.

11.00΄                Αποχώρηση μαθητών.

28-10-2015          10.15΄                 Εκκλησιασμός  Σημαίας & Παραστατών στον Ιερό Ναό Αγίας Βαρβάρας.

10.45΄               Κατάθεση στεφανιών στο μνημείο Ηρώων Πολυτεχνείου.

11.00΄              Συγκέντρωση μαθητών στο χώρο της παρέλασης             (Λεωφ. Μαρίνου  Γερουλάνου & Στ. Σαράφη ).

Ενδυμασία.   Αγόρια: Σκούρο μπλε παντελόνι-άσπρο πουκάμισο-μαύρα παπούτσια και μπλε γραβάτα.

Κορίτσια: Σκούρο μπλε παντελόνι-άσπρο πουκάμισο-μαύρα παπούτσια και μπλε φουλάρι.

12.30΄              Περάτωση της παρέλασης στη διασταύρωση Μ.Γερουλάνου& Μακεδονίας , αποχώρηση παραλαβή των μαθητών.

Ε

11.00΄              Συγκέντρωση μαθητών στο χώρο της παρέλασης ( Λεωφ. Μαρίνου  Γερουλάνου & Στ. Σαράφη ).