01/12/2023

Το 1ο Γυμνάσιο Αργυρούπολης, στο πλαίσιο των περιβαλλοντικών του δράσεων, καλεί όσους μαθητές ενδιαφέρονται σε αναγνωριστική πεζοπορία μέσω βατών χωματόδρομων, για την περιβαλλοντική αναγνώριση και αποτύπωση του Υμηττού στην περιοχή μας.

Για περισσότερες πληροφορίες, θα απαιτηθει η εκδήλωση ενδιαφέροντος στην υπεύθυνη εκπαιδευτικό κα Δήμητρα Τάκη μέσω αποστολής e mail στο dim.taki@sch.gr. , από τους γονείς κηδεμόνες.
Η δράση θα επαναληφθεί, ώστε να καλυφθούν όλες οι αιτήσεις, καθώς ο αριθμός των συμμετεχόντων μαθητών θα είναι μικρός, περίπου 15 άτομα, τόσο για την ασφάλεια της ομάδας, όσο και για των έλεγχο των περιβαλλοντικων οχλήσεων.

Πιθανές ώρες Σάββατο 2 Δεκεμβρίου, 9.30 με 11.30 , απόσταση που θα καλυφθεί περίπου 10.000 βήματα.