utech1
Την Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου 2015 πραγματοποιήθηκε επίσκεψη μαθητών του σχολείου μας στο Ευγενίδειο Ίδρυμα για την συμμετοχή τους στο πρόγραμμα “120 χρόνια κινηματογράφος” με εισηγητή τον κορυφαίο έλληνα κριτικό κο Ιάσονα Τριανταφυλλίδη.
Οι μαθητές που έλαβαν μέρος από το σχολείο μας ήταν: από την τρίτη τάξη η Μαρία  Καλογεράκη, η Ελένη Καραπαντζάκη, ο Νίκος Χατζηκωνσταντίνου κι  ο Απόστολος Φίλος, και από τη δευτέρα τάξη ο Βαγγέλης Φίλος και ο Νίκος Ράπτης.
Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στους χώρους του UTech Lab του Ευγενίδειου Ιδρύματος και έμαθαν για τις εξαιρετικές δυνατότητες που προσφέρει σε άτομα της ηλικίας τους καθώς και για τις επόμενες εκδηλώσεις που προγραμματίζονται.
Ελπίζουμε οι μαθητές μας να αποκόμισαν μια σπουδαία εμπειρία και αναμένουμε την επόμενη εξόρμησή μας.
Ευχαριστούμε θερμά του γονείς κα Χατζηκωνσταντίνου, κα Ράπτη και κο Καλογεράκη που ανέλαβαν την μεταφορά των μαθητών μας για την συμμετοχή τους.