Αγαπητοί Γονείς,

Τη Δευτέρα 13/09/2021 και ώρα 10.00 π.μ. θα γίνει στο σχολείο μας ο Αγιασμός  για τη νέα σχολική χρονιά. Τα παιδιά της Α΄ Γυμνασίου θα προσέλθουν στις 9.00 π.μ και τα παιδιά της Β΄ και  Γ΄ Γυμνασίου στις  9.30 π.μ.

Κάθε παιδί θα προσέλθει υποχρεωτικά με τη μάσκα του, την οποία θα φοράει τόσο στους εσωτερικούς όσο και στους εξωτερικούς χώρους – καλό θα είναι να έχει πάντα μαζί του και μια δεύτερη μάσκα για λόγους ασφάλειας- και πρέπει να έχει απαραίτητα μαζί του:

• Πιστοποιητικό εμβολιασμού (εφόσον έχει εμβολιαστεί)
  • Πιστοποιητικό νόσησης  (εφόσον έχει νοσήσει)
  • Self  Test εάν δεν έχει εμβολιαστεί  ή εάν δεν έχουν περάσει 14 μέρες από την δεύτερη δόση του εμβολίου)

Επίσης πρέπει να έχει μαζί του:

• ένα τετράδιο
  • ένα στυλό  και
  • την τσάντα του για να μεταφέρει τα βιβλία της χρονιάς.

Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα προφύλαξης και  τα παιδιά θα αποχωρήσουν περίπου στις 10.45 π.μ.

Ευχή όλων μας  μια καλή και ήρεμη σχολική χρονιά.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου